Zasięg samochodów elektrycznych

ttNie da się ukryć, że ładowanie samochodu elektrycznego oraz jego zasięg, to najistotniejsze kwestie brane pod uwagę podczas zakupu pojazdu elektrycznego. Czy wiesz, że to od ciebie w głównej mierze zależy to, ile km przejedzie twój samochód elektryczny?

Oczywiście – nie bez znaczenia jest pojemność akumulatorów, jednak to nie wszystko! Dużo zależy od stylu twojej jazdy i warunków atmosferycznych.

Musimy wiedzieć, że wszystkie dane podawane przez producentów dotyczą jazdy optymalną prędkością w optymalnych warunkach. Zmiana prędkości, w przypadku samochodów elektrycznych może zwiększyć ich ‘spalanie’ nawet o 50%.

Zasada jest prosta – im mniej prądu pobierzesz, tym więcej kilometrów przejedziesz na jednym ładowaniu. Szybka jazda zużywa więcej energii – podobnie jak gwałtowne przyspieszanie.

Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne - w niskich i wysokich temperaturach samochody elektryczne wymagają uruchomienie systemów grzewczych/chłodzących, co również wpływa na ilość pobieranej energii.

Posiadanie własnej stacji ładowania do samochodów elektrycznych wiele ułatwia. Można ładować samochód w garażu, w czasie, gdy z niego nie korzystamy. W połączeniu z fotowoltaiką, tankujemy elektryka za darmo. Ładowarka Wallbox, która kosztuje w okolicach 3 tys. złotych naładuje twoje auto gdy ty będziesz smacznie spać.

Przyszłość zaczyna się tutaj.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij